Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké je hodnocení zápasu trenéra vítězného týmu?

Samozřejmě se mi utkání hodnotí dobře, protože bylo vítězné. Měl jsem z něj však trošku obavy, jelikož nám ze sestavy vypadnul Filip Čech, který mi ráno v den zápasu volal, že na něj sedla nějaká nemoc a nemohl ani mluvit. Tím se nám rozpadla druhá lajna, která se poslední dobou dostávala do herní pohody a museli jsme tudíž improvizovat. Do utkání jsme šli se třemi pětkami a hráli za nás všichni, co měli ruce a nohy. Olomouc v minulém kole chtěla kvůli podobné situaci přeložit zápas, ale já nejsem člověk, který by se na něco podobného vymlouval. Jak jste viděli, kvalitní zápas se dá odehrát i v patnácti lidech. Sice jsem pak musel hru stáhnout na dvě lajny a kluci toho mají plné zuby, ale dostali teď volno a ještě pondělní trénink této zátěži podřídím a věřím, že do středečního zápasu budou fit. Ve středu nás čeká těžký zápas a ještě s Robertem Hamrlou probereme možnost půjčit si z Třince hráče a jet do Ústí se čtyřmi lajnami.

Co říkáte na výkon Radovana Biegla v zápase?

Radek je pro nás stěžejní pilíř, stejně jako před ním byl Martin Vojtek. Po vedení klubu jsem chtěl dobrého gólmana, protože máme hodně mladou a málo zkušenou obranu. Tým se vždycky tak sestavuje, buď máte zkušenou obranu a mladšího brankáře, nebo se staví mladá obrana a zkušený brankář. Jsem strašně rád, že tady Radka máme. Dnes toho pochytal dost, ale také Žigárdy na druhé straně chytal velmi dobře a pochytal několik gólových šancí. Zkrátka gólmani na obou stranách dnes hráli prim.

V zápise z utkání má Biegl 49 úspěšných zákroků proti 18 zákrokům Žigárdyho, čím si vysvětlujete tak výraznou střeleckou převahu hostů?

Hodně to ovlivňují přesilovky, zejména pěti proti třem, těch měla Olomouc více a při těchto početních výhodách zákroky hodně rychle naskakují. Radek je ale rád když je v permanenci a je to pro něj lepší, než kdyby si nezachytal.

Výkon Radovana Biegla jste již hodnotil, co říkáte výkonu zbytku týmu?

Bylo to vydřené vítězství, tak jak zápasy v derby bývají. S Olomoucí se ale nedá hrát hokej, kdybyste stáli mezi kabinami, tak byste viděli, jak Kamil Přecechtěl křičí na rozhodčího a stěžuje si jednu přestávku na to, že hrajeme sprostě a druhou přestávku zase naříkal, že simulujeme fauly. Přitom jste museli vidět sami, že to byla právě Olomouc, odkud přicházely zákroky zezadu u mantinelu. Já jsem se těmi řečmi nijak nevzrušoval, zbytečně bych si zvyšoval adrenalin a ještě bych někomu něco řekl. Zpočátku jsem si sice říkal, když rozhodčí nasadil přísný metr a hned v první minutě nás poslal do tří, co bude dál, ale on ten metr držel po celý zápas stejně a nakonec jsem byl s jeho výkonem spokojen. A jestli se Olomouc vymlouvá, že utkání prohráli kvůli rozhodčímu, tak si musí uvědomit, že on za ně ty góly nedá. Šancí a přesilovek měli hodně, dokonce víc než my.

Výkon v zápase byl o hodně lepší, než před týdnem a dotáhli jsme se na rozdíl dvou bodů na osmou Jihlavu, jak reálná je podle Vás šance na play - off?

Samozřejmě, že se chceme o play - off pokusit, ale pokud se nepodaří tým do konce ledna doplnit, tak na jednu lajnu nemůžeme spoléhat, ta to celé neuhraje. Nebudu tu tahat z rukávu nějaká jména, ale nějací hráči jsou rozjednaní a Robert Hamrla na jejich příchodu pracuje. Pokud se nám podaří získat dva kvalitní útočníky, se kterými by stoupla kvalita druhé lajny a podpořila se lajna třetí, tak se můžeme bavit o play - off. A pokud se tam dostaneme, mohli bychom být rázem ve výhodě, protože s námi nikdo nebude počítat a to se někdy stává osudným pro silnější týmy, které si myslí, že zápasy proti slabšímu soupeři uhrají lehce. Ale do konce základní části je ještě daleko a ve hře je ještě hodně bodů. A jak už jsem řekl, záleží na tom, zda se tým doplní, pokud se nedoplní, tak to první lajna nemá šanci utáhnout. Je před námi ještě celá čtvrtina soutěže a já už dnes na první lajně vidím, že toho mají dost. V utkání s Olomoucí je tam hodně podpořili Gengel s Kuklou a Vymazalem, kteří sehráli výborný zápas a v obraně se mi líbili Doseděl s Poživilem. Velmi dobře do šancí také proskakoval Ondra Nakládal. Ale to je pořád málo, většina týmu hraje na čtyři lajny a nás je patnáct.

Říkáte, že je nás málo, chci se zeptat, jak vypadá situace kolem dvou marodů Patrika Flašara a Jiřího Piluši?

Patrik by měl v pondělí začít pomalu trénovat, je po operaci kolene, při které mu lékaři odebrali zadní meniskus, přišili vazy a upravili pochroumanou chrupavku. Už začal trénovat na suchu, ale lékaři mu ještě prozatím nedovolili trénovat na ledě, k tomu by mělo dojít právě v pondělí. Co se týče Jirky Piluši, tak ten už trénuje, ale jeho rameno ještě pořád není v takovém stavu, aby sneslo nějaký tvrdší kontakt. Trénuje s námi a už asi tři týdny je v plném tréninkovém zápřahu, ale pořád je to bez tvrdších kontaktů. Záleží na něm, jak se sám bude cítit, já do něj nevidím a jsem s ním domluvený, že za mnou přijde a řekne, že může hrát naplno. V ten moment se mu pokusím dát prostor, ten handicap je u něj hodně velký, ale snad to nějak dožene.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář