Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prostějov končí v první lize a mění svou soutěž s Plumlovem

Obrazek


Závěr roku přinesl zprávu, jenž doslova konsternovala všechny fanoušky prostějovského hokeje a vnesla do jejich řad neklid.
Od předsedy klubu pana Michala Bratrouška se naše redakce dozvěděla šokující zprávu. Mužstvo Jestřábů se po roce a půl působení ve druhé nejvyšší soutěži s touto loučí a přenechává ji týmu Plumlova, místo něhož bude působit v krajském přeboru. Sportovní manažer Jestřábů pan Robert Houmrla se nám k nastalé situaci odmítnul vyjádřit: „Mě se neptejte, já už nejsem manažer, teď budu mít u týmu úplně jiné úkoly, budu klukům sbírat a nosit puky, navlékat tkaničky do bruslí a prát dresy.“ O něco více sdílnější byl výkonný ředitel klubu pan Michael Projížďka: „Současný systém první ligy, kdy se nehraje ani o postup, ani o sestup pro nás není zajímavý, proto jsme se rozhodli k tomuto kroku. Máme tak šanci opět někam postupovat a o to v celé této věci jde. Budeme se snažit o co nejrychlejší postup a vždy budeme hrát o soutěž níž než Plumlov, abychom mu mohli dělat farmu.“ Dalším, kdo v týmu Jestřábů končí je marketingový manažer Pavel Davidson, kterého však jeho práce stejně neuspokojovala a nikdy se tím netajil: „Připadal jsem si jako žebrák, když jsem se svým starým sotůrkem chodil po místních firmách a žadonil o příspěvek na hokej. Někde mi dali dvacku, někde nic. Ale byly i firmy, ze kterých jsem dokázal vytáhnout celých padesát korun,“ dodává viditelně spokojený Pavel Davidson. „Teď se však hodlám věnovat jiné práci, odjíždím za svým přítelem Harleyem a budeme se zabývat projektem na konstrukci nadzvukových motocyklů, jenž bychom chtěli začít v brzké době vyrábět.“
Jak se naše redakce dále dozvěděla, od týmu Jestřábů odchází do Plumlova také trenér Aleš Lahvička spolu se svým asistentem Radkem Kuželkou, kteří si s sebou berou i některé z hráčů. Jedná se zejména o útočníky Lukáše Říhala, Ladislava Gogola, Michala Namazala a Filipa Maďara. Dalšími posilami Plumlova se stanou také dva obránci Petr Mokrý a Tomáš Rolník.
Jediným hráčem, jenž odchází a nebude tak hrát ani v jednom z klubů je Petr Dukla. Toho si po tom, co výměna soutěží vyplula na povrch, stáhnul zpět do Slavie Praha její manažer a trenér Vladimír Karafiátek.
Zbytek hráčů zůstává v týmu Jestřábů a bude tak působit v přeboru. Tento přesun znamená, že si hráči budou muset najít zaměstnání, jelikož se jedná o amatérskou soutěž. Někteří si již práci našli, mezi diváky populární Petr „Pupa“ Doběhal spolu s Dušanem Buřičem budou působit na prostějovském stadionu v roli rolbařů. Zdeněk Michelek s Romanem Hluchým využili vztahů s bývalým generálním sponzorem Jestřábů a odcházejí pracovat do Hanáckých železáren do provozu pérovny. Vztahů s bývalým sponzorem týmu využil ještě Jaroslav Jégr, kterému bylo nabídnuto pivovarem Litovel místo ochutnávače: „Pivo mi docela chutná a konečně jsem si našel práci, která mi bude potěšením,“ zhodnotil své nové zaměstnání bývalý lapač puků. Nejhůř nesl nastalou situaci gólman Radek Brajgl, který celou věc bere jako podraz na svou osobu: „Tak já se snažím, vyběhávám si hostovačku do konce sezony a až je vše dojednáno a podepíšu smlouvu, tak mi oznámí, že budu chytat krajský přebor, to je něco neskutečného.“ To byla poslední Radkova slova, pak jsme ho již zahlédli, jak si nasazuje na krk smyčku, vydává se směrem k Hloučeli a při své cestě si zálibně prohlíží koruny stromů.
A co na tohle všechno říkají zástupci Plumlova? Slovo jsme dali předsedovi a vlastníkovi klubu panu Petru Hudebníkovi: „Celá transakce se připravuje již strašně dlouho, v podstatě od našeho vzniku. Na soutěž jsme připraveni, chystáme zastřešení plumlovské přehrady, kde tak vznikne místo pro čtyři ledové plochy, což nemají ani v Sazka aréně. Chladící trubky natáhneme těsně pod hladinou, v létě je přehrada stejně plná sinic a nikdo se v ní nekoupe, takže pochybuji, že by to někomu vadilo. Největší problém byl s umístěním strojovny pro chlazení. Nakonec se i tohle podařilo vyřešit a to za pomoci Městského úřadu v Plumlově, který nám navrhnul využití nádvoří plumlovského zámku, jenž je architektonicky nezajímavé a tudíž veřejností téměř nevyužíváno.“
S otázkou cílů v sezoně jsme se obrátili na dnes už bývalého obránce a budoucího generálního manažera Plumlova pana Svatopluka Kvedlačku: „Cíle pro tuto sezonu jsou jasné a je to postup do play-off z co nejvyšší pozice. Na sezonu příští už však spřádáme plány na postup do extraligy.“ Na otázku, zda má Plumlov zajištěných potřebných 25 milionů kauce, odpověděl: „Tuto částku pro nás nebude problém sehnat, s přehledem ji pokryjí peníze z prodeje ryb po výlovu přehrady, jenž se uskuteční před položením chladícího systému. A ještě by nám mělo zůstat na nákup kvalitních extraligových posil.“
Na závěr dodejme, že exhibice s týmem Plumlova se konala jako rozlučka Jestřábů s první ligou a zároveň uvítací zápas nového týmu v soutěži. Přes všechny nepříjemnosti, které klubu Prostějova tímto vznikly, nebuďme škarohlídy a přejme Plumlovu co nejrychlejší postup mezi hokejovou elitu. Následně na něj se totiž může probojovat také Prostějov zpět mezi prvoligové týmy a věřme, že farma s Plumlovem bude fungovat daleko lépe než ta bývalá s Třincem.

 

Všem fanouškům, ale také hráčům klubu HK Jestřábi Prostějov a celému vedení přeje veselého Silvestra a úspěšný nový rok 2007 kolektiv redaktorů oficiálního webu.


Na fotce je Lukáš Říha a Tomáš Sedlák po zápase s Plumlovem =o)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář