Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chytal jste ve Zlíně, v Jindřichově Hradci a loni poslední tři zápasy sezony ve Vsetíně. S jakými cíli nyní přicházíte do Prostějova?
Hlavně si zde chci pořádně zachytat a dělat solidní výsledky.

Branku Jestřábů by měl v příští sezoně střežit také Lukáš Daneček. Počítáte s pozicí jedničky?
Podle mých informací bych měl být jedničkou, ale vše bude samozřejmě záležet na výsledcích, když nebudu odvádět dobré výsledky, můžou se naše pozice změnit.

Kádr Prostějova je zatím velmi mladý, myslíte si, že by to mohla být v některých momentech nevýhoda?
Podle mě bude hra mladých hráčů agresivní a ve vysokém tempu, všichni se budou chtít předvést. Sice by mohli chybět hráči s většími zkušenostmi, ale určitě se s tím nějak vyrovnáme.

V týmu znáte jen několik hráčů, neprobíhá letní příprava, času na ledě před prvním zápasem s Pardubicemi bude poměrně málo. Myslíte si, že to bude na sžití kolektivu stačit?
Řekl bych, že bude stačit týden nebo dva a zvykneme si na sebe. S touto situací se nesetkávám poprvé, stejné to bylo, když jsem přicházel do zlínského dorostu nebo potom do Jindřichova Hradce. Vždy ale stačilo přibližně čtrnáct dní, když spolu kluci trénují a hrají, nějak se to dohromady dá.

V Prostějově jste za seniory ještě nechytal, máte nějaké reference, co se týče zdejšího prostředí?
Jeden zápas jsem tu chytal za juniory, i tak ale můžu říct, že atmosféra zde je skvělá a na zápasy tady se těším už kvůli ní. Diváci budou ale určitě nároční, ostatně s tím jsem se setkal i v Jindřichově Hradci. Fanoušci dokážou povzbudit, ale také dát najevo svou nespokojenost.

Nebude Vám dělat problém přejít z druholigového na prvoligový režim?
V minulé sezoně se mi podařilo zvládnout přechod z druhé ligy až do extraligy, tak doufám, že zvládnu i tohle. K dispozici budou přípravné zápasy, navíc ještě před dvěma lety jsem první ligu chytal v dresu Vajgaru.

Je pro Vás in-line hokej do jisté míry náhradou letní přípravy?
Dvouměsíční letní přípravu jsem absolvoval ve Zlíně, ale když to srovnám s in-line hokejem, plnohodnotná náhrada to není. Tréninky jsou dvakrát týdně, pak o víkendu zápas. Nedá se sice říct, že by to nebylo namáhavé, ale letní přípravu to určitě nenahradí. Je to takový příjemný doplněk, člověk si i v létě zahraje hokej.

V současné době se vrací teorie „Co nenaběháš, nedoženeš“, naopak se upouští od modernějších metod, jako například spinning. Jak moc je podle Vás tohle heslo pravdivé?
Letní příprava je každopádně důležitá, kolo nebo spinning vám nemůžou nahradit běh. Před dvěma lety jsem absolvoval individuální letní přípravu, ale to není stejné, jako když jste s týmem a všichni dřete. Pro jednotlivce je trénink rozhodně obtížnější, než pro tým.

Jak jste přijal nový model soutěže?
Každopádně pozitivně, nemusíme absolvovat celodenní cesty. Přivítal jsem to s nadšením, i když pro diváky možná soutěž ztratí na atraktivitě, protože neuvidí některé týmy, např. Chomutov, Mladou Boleslav nebo Hradec Králové, tak často.

Nebudete nervózní při vypjaté atmosféře zdejších „derby“?
Určitá míra nervozity se objevuje před každým zápasem, to je jasné. „Zdravá“ míra trémy může být prospěšná, hráč ale nesmí atmosféře zápasu podlehnout, to by mohlo jeho výkony naopak ohrozit.

Děkujeme za rozhovor a blahopřejeme k úspěchu v in-line hokeji!
Bylo mi potěšením.