Jdi na obsah Jdi na menu
 


V úvodu utkání bylo znát, že nová sezona ještě pořádně nazačala. I vzhledem k tomu, že na ústecký stadion přišlo pouze 2465 platících diváků.  Kombinace moc k vidění nebyly, vliv na to měla i skutečnost, že soupeř z Německa spíš vyčkával a před brankáře Pince se moc nehnal. Čeští hokejisté byli aktivnější, už po jedenácti vteřinách měli první početní výhodu. Ovšem za zmínku stála až situace ze 7. minuty.

Po parádní nahrávce z obranného pásma vyrazil do brejku Tenkrát, udělal bekhendovou kličku, ale na gólmana Müllera nevyzrál. Puk vzápětí poslal do sítě Skuhravý, nicméně hlavní rozhodčí Minář všechno konzultoval s kolegou u videa. Poté rozhodl, že branka platit nebude.

Ačkoli se německý tým soustředil spíš na obranu, Pinc se musel také činit. Při vyloučení Langhammera nebezpečně střílel naturalizovaný Kanaďan Holland, vzápětí hrozili Seidenberg s Ullmannem. Ve 12. minutě mířil na Müllera agilní Červenka, nicméně skóre se změnilo až o tři minutky později.

Na hanbě pykal zkušený zadák Goc, česká přesilovková formace se usadila v útočném pásmu a otevřela skóre. V čase 14:23 střílel od modré čáry Petr Sýkora, kotouč poté do německé klece umístil jeho pardubický spoluhráč Tomáš Rolínek - 1:0.

Do konce první třetiny ukázal ještě hezkou akci Netík, jenže po hbitém průniku na Müllera nevyzrál. Německý tým vsadil na stejnou taktiku jako při jarním mistrovství světa v Mytiščích. Naši západní sousedé byli hodně důrazní, mohli spoléhat na sehranost, neboť dvě třetiny mužstva zmíněný duel v Rusku osobně prožili.

Ale svěřenci trenérů Hadamczika a Palečka se na zápas dobře připravili. Měli pohyb, snažili se o častější střelbu. Vyplatilo se jim to hned v úvodu druhého dějství. V čase 23:46 vyslal projektil z větší vzdálenosti obránce Píša a Josef Straka tečoval puk do šibenice - 2:0. V tu chvíli se zdálo, že Češi spějí k vítězství.

Jenže Němci zvedli hlavu, nutno přiznat, že jim k tomu pomohli naši hokejisté. Při vyloučení Skuhravého nejprve hrozil kladenský odchovanec v německých službách Ančička, poté rozhodčí Minář poslal na trestnou lavici také Hunkese a soupeř tím pádem dostal k dispozici minutu a šest vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem.

Svěřenci trenéra Kruppa ji bleskově využili. V čase 29:17 překonal bekhendem Pince další rodilý Kanaďan John Tripp - 2:1. Protivník okamžitě zvedl hlavu, bylo ho všude plno, hlavně tedy v místech u naší klece. V čase 34:02 bylo vyrovnáno. Prosadil se agilní bruslař Felix Schütz, který objel bránu a využil nepřesností v české defenzivě. S přispěním teče zadáka Richtera skóroval - 2:2.

Český tým měl ihned poté velkou šanci, jenže Varaďa hezkou střelou trefil jen tyč. Ve třetí třetině se naši hokejisté snažili strhnout výsledek na svoji stranu, jenže Němci si počínali odpovědně. Ve 48. minutě byl vyloučen Kutlák, později k němu na trestnou lavici přisedl Skuhravý. Soupeř dostal 19 vteřin výhodu k dvojnásobné početní výhodě a velmi rychle ji využil.

Podobně jako při první trefě Trippa se tentokrát bleskově prosadil v čase 49:12 Christoph Ullmann, když usměrnil kotouč do sítě podél bezmocného Pince - 2:3. Trenér Hadamczik si záhy poté vzal oddechový čas, naši hokejisté s epokoušeli skóre otočit. V 53. minutě dostali k dispozici víc než minutu a půl dlouhou výhodu pěti proti třem, když rozhodčí Minář postupně vyloučil Hackerta a Felskiho.

Ovšem reprezentanti se neprosadili, až do konce utkání nenašli na gólmana Müllera recept, ačkoli měli místy drtivý tlak. Nepředvedli ideální výkon, ztráta koncentrace po druhé vstřelené brance je připravila o úspěch. Německou radost pečetil v čase 58:58 Sven Felski, který trefil prázdnou bránu při české hře bez brankáře - 2:4. Národní tým tedy začal nový ročník v podobném duchu, v jakém skončil ten minulý.

Výsledek prvního přípravného zápasu české reprezentace s Německem:

ČESKÁ REPUBLIKA - NĚMECKO 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Rolinek (P. Sýkora, J. Straka), 24. J. Straka (Píša, Rolinek) - 30. Tripp (Holland, S. Goc), 35. Schütz, 50. Ullmann (S. Goc, Ančička), 59. Felski (Osterloh).
Rozhodčí: Minář - Bláha, Pouzar.
Vyloučení: 9:11.
Využití: 1:2.
Diváci: 2465.

Sestavy:

Česká republika: Pinc - Píša, Čáslava, Richter, Žižka, Kroupa, Zíb, Hunkes, Kutlák - P. Sýkora, J. Straka, Rolinek - Irgl, Červenka, Varaďa - Kumstát, Skuhravý, Tenkrát - Netík, Huml, Langhammer (41. Hřebejk). Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Německo: R. Müller - Holland, Bakos, S. Goc, Draxinger, Ančička, Renz, Dietrich, Osterloh - Tripp, Ullmann, Seidenberg - Schütz, Hackert, Gogulla - Klinge, Barta, Felski - Verwey, Fical, Polaczek. Trenéři: Uwe Krupp, Ernst Höfner a Klaus Merk.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář