Jdi na obsah Jdi na menu

Hokejisté Detroitu porazili v sobotním utkání čtvrtfinále play off NHL San Jose 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Red Wings se povedl dokonalý obrat, neboť po necelých pěti minutách prohrávali 0:2. Branky Sharks vstřelili Jonathan Cheechoo a Joe Thornton, asistenci si připsal Milan Michálek. V závěru úvodní třetiny zaznamenal kontaktní branku Henrik Zetterberg. Na začátku třetího dějství pak vyrovnal Dan Cleary a minutu a půl před koncem vstřelil vítězný gól Pavel Dacjuk. Gólman Dominik Hašek zneškodnil 17 střel.

Porážku z úvodního zápasu dokázali svému soupeři vrátit také hokejisté New Jersey, kteří zvítězili nad Ottawou před vlastním publikem 3:2. Po první třetině odešli Devils spokojeně do kabin s dvoubrankovým náskokem, o který se v přesilovkách zasloužili Brian Gionta (asistenci si připsal Patrik Eliáš) a Sergej Brylin. Za hosty využil početní výhodu Daniel Alfredsson a necelých 27 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal Dany Heatley. Rozuzlení dramatické zápletky se diváci dočkali v 82. minutě, v úvodu druhého nastavení rozhodl Jamie Langenbrunner.