Jdi na obsah Jdi na menu
 


Irgl se původně objevil v nominaci kouče Aloise Hadamczika, jenže představitelé Jaroslavle s jeho odjezdem nesouhlasili. Už se zdálo, že někdejší opora Vítkovic na mezistátní klání nedorazí. Nicméně Irgl si prosadil svou. "Zašel jsem za vedením a řekl, že bych rád jel. Také došel papír ze svazu. Dostal jsem svolení jen na jeden zápas," hlásí.

Původně si nepřipouštěl žádný strach z toho, co by si mohl způsobit. "Ale teď se trošku obávám. Probíral jsem to s klukama z nároďáku, uvidíme. Doudám, že to bude v pořádku. Sám jsem na to zvědav," přiznává.

Aby byl aspoň na chvíli s národním týmem, podstoupil dlouhou pouť. V pondělí večer přiletěl z Ruska do Prahy, odkud ho tiskový mluvčí svazu Pavel Bárta odvezl do Karlových Varů. V úterý si Irgl s ostatními zatrénoval, odpoledne odpočíval. Den poté byl zápas. "A ve čtvrtek letím zpátky. Domů do Ostravy se určitě nedostanu," říká.

Zápas s Německem v Ústí nad Labem bohužel nedopadl pro český hokej příznivě. Irgl by mohl mít pořádný důvod ke špatné náladě. Trmácel se takovou dálku, aby byl u prohry s našimi západními sousedy. "Především mě mrzí, že jsme to utkání nezvládli. Chyby nás stály dobrý výsledek, určitě je to škoda," potvrzuje.

Nyní se  bude soustředit na boj o místo v Lokomotivu. "Superliga začíná 4. září, udělám všechno, abych byl dobře připravený," slibuje. Bleskový přesun domů ho nerozhodí, určitě prý nelituje. V klubu si zvykl na stálého spoluhráče, nastupuje s ruským reprezentantem Ivanem Něprjajevem. "Jen jednou mě dal trenér do řady k Robitaillovi. Jinak zůstává všechno při starém."

Největší hvězdou týmu je útočník Alexej Jašin. "Zatím kolem něho není žádný poprask, možná to vypukne se začátkem soutěže," tvrdí. Také Irgl má v klubu určitou pozici. V Rusku dobře vědí, že ve čtvrtfinále loňského šampionátu vstřelil nádherný gól Maximumu Sokolovovi, kterým poslal favorizovanou sbornou ze hry. "Zatím mi to nikdo z týmu nepřipomínal. Zeptal se na to jen jeden novinář," usmívá se.

Letní přípravu absolvoval s Vítkovicemi, nyní si zvyká na nové spoluhráče. "Jsem v jiném prostředí, také chování lidí je trošku odlišné než u nás," srovnává. Prozatím nepronikl do tajů ruštiny. "Tu řeč vůbec neumím. Naštěstí ale máme kanadského trenéra, hodně kluků mluví anglicky," líčí s úlevou.

Ví, že Jaroslavl bude mít vysoké cíle. "Teď je ještě těžké odhadovat naše možnosti. V Rusku sice berou přípravu velmi vážně, nicméně ukáže až samotná superliga. Kdo bude patřit k favoritům? Mluví se o Ufě, která nakoupila drahé posily, jsou tam další silné týmy," připomíná.

Na ruské frontě zatím válčí osamocen. Irgl musí přetrpět odloučení od manželky i svých dvojčat. "Až se rozběhne sezona, promyslím, co bude dál. Kdybychom často jezdili na bázu, nemělo by smysl, abych do Jaroslavle tahal rodinu. Pokud to ale bude rozumné, určitě za mnou přijedou," uzavírá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář